VESELÍ NAD MORAVOU A OKOLÍ

V srdci Slovácka, na řece Moravě a jejích ramenech, leží v blízkosti chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty město Veselí nad Moravou. V současnosti je to moderní město, ale historii tu dál připomíná množství nádherných historických staveb a malebných zákoutí.

Zámecký park a Bartolomějské náměstí

Veselí nad Moravou se pyšní anglickým parkem, který se nachází v okolí renesančního zámku. Za návštěvu rozhodně stojí také Bartolomějské náměstí v místech původní středověké osady, kostel sv. Bartoloměje, kostel svatých Andělů strážných patřící ke klášteru servitů, židovský hřbitov a mnoho dalších pamětihodností.

Město Veselí nad Moravou

Město Veselí nad Moravou

Zámecký park ve Veselí nad moravou

Zámecký park ve Veselí nad Moravou

Bartolemějské náměstí

Bartolomějské náměstí

Baťův kanál

Baťův kanál

Baťův kanál

Městem vede také známá vodní cesta Baťův kanál, která byla postavena ve třicátých letech 20. století pro účely nákladní plavby. Tato unikátní vodní cesta dnes však slouží výhradně k rekreaci a nabízí plavby na osobních lodích. Díky možnosti přepravy jízdních kol na palubě těchto lodí lze kombinovat plavbu s cyklistickými výlety.

Pro cyklistiku je ostatně vhodné celé okolí Veselí nad Moravou, protože celý Baťův kanál je lemován více než 80 km dlouhou cyklostezkou, na kterou dále navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek.

Navštivte Veselí nad Moravou a přesvědčíte se sami…

 

Zajímavé odkazy

www.ostrozsko.cz
www.batacanal.cz
www.slovacko.cz
www.veseli-nad-moravou.cz


Máte dotaz?

V případě, že máte dotaz, neváhejte nás kontaktovat pomocí našeho dotazového formuláře.

Dotazový formulář
jméno